Nasi lekarze
specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej
Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi (obecnie Uniwersytet Medyczny w Łodzi). Tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej uzyskałem w 2007 roku, a w 2012 roku specjalisty w dziedzinie chirurgii onkologicznej, co daje mi możliwość kompleksowego leczenia chorób chirurgicznych zwłaszcza o podłożu nowotworowym.
W 2005 roku uzyskałem stopień doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. ,,Przerzuty zróżnicowanego raka tarczycy do regionalnych węzłów chłonnych w ocenie histopatologicznej, immunohistochemicznej i molekularnej’’ a następnie kontynuując pracę naukową w 2018 roku uzyskałem tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych za cykl publikacji pt. „ Zastosowanie metody jednoetapowej amplifikacji kwasu nukleinowego w diagnostyce przerzutów do regionalnych węzłów chłonnych i określeniu zakresu ich wycięcia u chorych z rakiem brodawkowatym tarczycy ”. Od 2022 roku jestem profesorem UM w Łodzi. Uczestniczyłem w wielu stażach i kursach z chirurgii endokrynologicznej; m. in. u prof. R. Bellantone w Rzymie, u prof. Henninga Drallego w Haale, prof. Gianlorenzo Dionigiego w Mediolanie, prof. Makaya w Izmirze.
Wykonuję zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej specjalizując się w leczeniu chorób tarczycy, nadnerczy i tarczycy (również metodami laparoskopowymi i videoskopowymi- TOETVA). W leczeniu guzów tarczycy stosuję też techniki małoinwazjne- RFA i Echolaser.
specjalista otorynolaryngolog
Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2011 r. pracuje w Klinice Otolaryngologii, Onkologii Laryngologicznej, Audiologii i Foniatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi. W 2015 r. otrzymałam tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej pt.: ,, Porównanie stymulacji kalorycznej wodnej i powietrznej w badaniu videonystagmograficznym''. W 2020 r. uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie otorynolaryngologii. W 2021 r. rozpoczęłam drugą specjalizację w dziedzinie audiologii i foniatrii. Aktywnie uczestniczę w wielu kursach i konferencjach, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci. Moją pasją są podróże i tenis ziemny.
Moje motto: „To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem” Paulo Cohello.
Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny) w Łodzi. Pracując w Klinice Chorób Przewodu Pokarmowego w Łodzi uzyskałam w 2008 roku tytuł doktora nauk medycznych, w 2009 roku - tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych a następnie w roku 2014 – tytuł specjalisty w dziedzinie gastroenterologii. Od 2016 roku pracuję w Klinice Gastroenterologii (obecnie Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi) oraz w Zakładzie Żywienia Klinicznego i Diagnostyki Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób układu pokarmowego, w szczególności chorób przełyku, żołądka i dwunastnicy, trzustki oraz chorób jelit. Interesują mnie także zagadnienia z zakresu dietetyki i leczenia żywieniowego chorób przewodu pokarmowego. Wykonuję również badania endoskopowe przewodu pokarmowego: gastroskopię i kolonoskopię.
Posiadana specjalizacja z chorób wewnętrznych sprawia, że staram się patrzeć na chorych całościowo, uwzględniając różne przyczyny ich dolegliwości. Praca w ośrodku akademickim, zajęcia ze studentami a przede wszystkim moi pacjenci motywują mnie do ciągłego poszerzania i aktualizacji mojej wiedzy.
Nazywam się Rafał Ziółkowski, jestem chirurgiem naczyniowym oraz chirurgiem ogólnym. Specjalizuję się w kompleksowej diagnostyce oraz leczeniu chorób układu krążenia. Wspieram również profilaktykę chorób naczyń krwionośnych oraz działania zapobiegające dalszym postępom już występujących schorzeń.
W 2002 r. uzyskałem dyplom Lekarza Akademii Medycznej w Łodzi (numer Prawa Wykonywania Zawodu 1505922). W latach 2002-2008 zdobyłem specjalizację z chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Ogólnej w III Szpitalu Miejskim im. K. Jonschera w Łodzi, w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Akademii Medycznej w Łodzi, w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej Ogólnej i Naczyniowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w Klinice Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu medycznego w Łodzi.
W 2014 r. uzyskałem specjalizację z chirurgii naczyniowej, pracując w Oddziale Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej W.S.S. im. M. Kopernika w Łodzi. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej (ESVS)
Dzięki dużemu doświadczeniu i ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji, proponuję moim pacjentom nowoczesne i najmniej inwazyjne metody leczenia, które rozpoczynam od wnikliwej diagnozy z użyciem aparatu USG oraz szczegółowego wywiadu. Po uzyskaniu wyników omawiamy możliwe warianty leczenia, wybieramy wspólnie najbardziej optymalny z dostępnych i przystępujemy do działania zmierzającego do rozwiązania zdiagnozowanego problemu zdrowotnego.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie w 2012 roku uzyskałam tytuł doktora nauk humanistycznych. Od 2009 roku pracuję jako nauczyciel akademicki, wykładam na kierunkach logopedia z audiologią, logopedia, neurologopedia oraz rehabilitacja zaburzeń głosu. Od 2013 roku pracuję także w Poradni Neurologopedycznej przy CSW im. WAM w Łodzi. Swój warsztat logopedyczny rozwijam regularnie uczestnicząc w konferencjach, kursach oraz szkoleniach, a także publikując w czasopismach naukowych prace autorskie, prezentujące wyniki prowadzonych przeze mnie badań. Jestem sekretarzem czasopisma naukowego Logopaedica Lodziensia oraz członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji Głosu. Specjalizuję się w terapii zaburzeń głosu o różnej patogenezie, treningu emisji głosu, terapii neurologopedycznej osób dorosłych (m.in. z afazją, afazją pierwotnie postępującą, pragnozją, demencją, schizofazją, dyzartrią, apraksją, dysfagią), treningu oddechu metodą Butejki. W swojej pracy wykorzystuję najnowsze metody i techniki, łącząc je tak, by osiągnąć cele terapeutyczne.